Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Havarijní pojištění vozidla

Havarijní pojištění tvoří přirozený doplněk státem vyžadovaného povinného ručení. Často se s působením povinného ručení střetává, obzvláště na poli asistenční služeb, které jsou v dnešní době velmi populární a často mají výrazné slovo při rozhodování klientů, kterou pojišťovnu zvolit. Působnost havarijního pojištění pokrývá tedy eventuality, které nejsou obsaženy v povinném ručení. Většinou jde o situace, kdy sami způsobíme nehodu. U povinného ručení není na majetek a zdraví viníka brán zřetel, ale u havarijního pojištění můžete předejít majetkovým ztrátám. Zjednodušeně řečeno: dostanete od pojišťovny zaplaceno za svůj zničený majetek, i když jste byli viníkem nehody vy.


Takovou jistotu chce nebo potřebuje mnoho řidičů, takže havarijní pojištění tvoří důležitý produkt, na který nezapomíná žádná z pojišťoven poskytující neživotní pojištění. Díky havarijnímu pojištění můžeme minimalizovat nebo zcela nahradit ztráty způsobené hlavně těmito okolnostmi:

  • Havárie
  • Vandalismus
  • Krádež
  • Působení přírodních živlů, případně výbuchy nebo střet se zvěří

Zajímavou formou havarijního pojištění je i stále ne zcela standardní varianta připojištění GAP . Ta počítá pro případ krádeže, vandalismu či havárie s doplacením částky mezi obecnou cenou vozidla a původní cenou, za kterou jsme automobil zakoupili. Jde tedy o naprostou jistotu, že i v případě zcela zničeného vozu nepřijdete o finance, za které jste vozidlo zakoupili, byť postupně ztrácí na své reálné hodnotě (obecné ceně). Pozitivním trendem je i aplikace bonusů z povinného ručení na havarijní pojištění. Vzhledem k nezanedbatelnosti těchto bonusů jde o výraznou slevu pro dobré řidiče, kteří nezpůsobují nehody. Časté jsou také slevy za on-line sjednání havarijního pojištění nebo za sjednání povinného ručení a havarijního pojištění v jedné smlouvě. Neméně důležitou složkou havarijního pojištění jsou i asistenční služby , které při sjednání havarijního pojištění často dostanete již v ceně. Často jde zároveň o některý z rozšířených balíčků těchto služeb, neboť doba velí přidávat základní asistenci již k povinnému ručení. Na rozdíl od povinného ručení je u havarijního pojištění dosti běžná jistá míra spoluúčasti. Čím nižší, tím je samozřejmě vyšší pojistné.


Naši makléři znají perfektně výhody a nevýhody havarijního pojištění jednotlivých pojišťoven, a poradí vám tedy, u které z pojišťoven je havarijní pojištění právě pro vaši situaci nejvýhodnější. Díky exkluzivním smlouvám, které máme s pojišťovnami sjednané, jsme si jisti, že nabídnutou cenou budete velmi mile překvapeni.

Havarijní pojištění lze naším prostřednictvím sjednat online. Není tedy nutná fyzická kontrola vašeho vozidla na pobočce. Po sjednání havarijního pojištění vám pošleme jednoduché instrukce, jakým způsobem svůj vůz nafotit pro doložení momentálního stavu. Pokud nemáte digitální fotoaparát, je samozřejmě možné domluvit nafocení na některé z poboček vámi vybrané pojišťovny.

Kolik s námi ročně ušetříte na havarijním pojištění?

Vůz:
Škoda Fabia 1.2 HTP
Rok 2007
Škoda Octavia 1.6 HTP
Rok 2010
Škoda Octavia 2.0 TDI
Rok 2010
Cena vozu:
130 000 Kč
150 000 Kč
400 000 Kč
Zabezpečení:
zamykání zpátečky
zamykání zpátečky
zamykání zpátečky
Cena (5% spoluúčast)
2 260 Kč
2 484 Kč
6 624 Kč
Cena (10% spoluúčast)
2 067 Kč
2 236 Kč
5 962 Kč

Uvedené kalkulace znázorňují ceny bez bonusů. V případě předchozího pojištění je tedy možné získat tyto výrazné slevy:

Bonus (počet měsíců předchozího pojištění)
Sleva (%)
12 - 23 měsíců
10%
24 - 35 měsíců
20%
36 - 47 měsíců
30%
48 - 59 měsíců
40%
60 a více měsíců
50%