Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

logo
ČSOB Pojišťovna, a.s.

ČSOB pojišťovna dnešních dnů je relativně mladou společností. Vznikla v roce 2003 sloučením ČSOB pojišťovny a IPB pojišťovny. Historie toho, co dnes známe pod značkou ČSOB, je však mnohem hlubší. Od roku 1964 měla ČSOB monopol na zahraniční obchod a po demonopolizaci trhu se rychle stala jednou z vůdčích bank na našem trhu. ČSOB pojišťovna má pak své počátky ve Chmelařské vzájemné pojišťovně a v IPB pojišťovně, které vznikly v letech 1994, respektive 1992. Šlo tak o jedny z prvních společností v demonopolizovaném porevolučním trhu. ČSOB pojišťovna je tedy členem holdingu ČSOB, který obsahuje i Hypoteční banku, Poštovní spořitelnu, Českomoravskou stavební spořitelnu, investiční a penzijní fondy nebo leasingovou společnost. Celý holding má partnera i vlastníka v silné belgické společnosti KBC Group NV, která vznikla spojením pojišťovny ABB, Kredietbank a CERA Bank v roce 1998. Společností specializovanou na pojišťovnictví je tedy ČSOB pojišťovna. Poskytuje veškeré možnosti pojištění, jedná se tedy o univerzální pojišťovnu. Ochrana majetku, zdraví, života, pojištění odpovědnosti průmyslové výroby i privátní klientely, pro to vše v ČSOB pojišťovně najdete příslušné produkty.

Povinné ručení

Nabídka povinného ručení je u ČSOB rozčleněna do tří základních variant. Nejnižší varianta STANDARD vyniká tím, že limit plnění pro škody způsobené na zdraví jsou navýšeny ze standardních 35 milionů korun na 44 milionů korun. Zákonný limit 35 milionů korun na škody na věcech je zachován. Druhá varianta, DOMINANT, má pro škody na zdraví i věcech limity plnění 60 milionů korun. PREMIANT pak nabízí limity 100 milionů korun.

Bonusy

U ČSOB pojišťovny lze dosáhnout výrazných bonusů, z nichž lze mezi netradiční zařadit „Slevu pro dobrého řidiče“. Pro nové pojištění u ČSOB získá řidič starší 29 let, který prokáže alespoň rok bezeškodného období, 30% slevu na pojištění na první rok u ČSOB. Každý další rok klesá sleva o 5%, což ale kompenzuje vzrůstající bonus za bezeškodné období.

  • 10% sleva pro vybrané okresy
  • 10% sleva za sjednání povinného ručení přes internet
  • 3% sleva při roční platbě povinného ručení
  • 15% sleva pro automobily starší než 9 let
  • 5% sleva pro stávající klienty Československé obchodní banky
Volitelná připojištění
  • Rozšířené asistenční služby
  • Pojištění zavazadel
  • Připojištění řidiče nebo všech cestujících
  • Připojištění čelního skla
  • Náhradní vozidlo

ČSOB pojišťovna nabízí i službu „Bez starostí“, která za vás vyřídí vaše nároky, jež vám mohou vzniknout jednáním s klienty jiných pojišťoven. V případě, že jste obětí nehody, za vás tedy ČSOB pojišťovna převezme část administrativních povinností.

Výpočet pojistného >>